Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Slide background
Botoks
Slide background

Mezoterapi

Slide background

Dermaroller

Slide background

PRP

 

Botoks

Botox; Clostridium botulinum isimli bir bakteriden elde edilmektedir. Yılan zehiri değildir. Botox enjekte edilebilen bir İLAÇTIR. Bu ilaç 20 yılı aşkın bir süredir kas kasılmalarına karşı rahatlatma sağlamak amacıyla tıbbi olarak kullanılmaktadır. – Botoks Merkezi
ankara botoks

Botoks bir çok tıbbi uygulamada kullanılan bir proteindir

 • Yaşla birlikte artan mimik çizgilerini yok etmede kullanılan bir uygulama olan botoks, ilacın sulandırılarak kas aralarına enjekte edilmesiyle kasın kasılmasını engelleyip kırışıkların ya da çizgilerin oluşmasını önlemede kullanılan medikal bir işlemdir.

 • Dünyada milyonlarca kişiye uygulanan botoks, Türkiye’de de yaygın bir uygulamadır. Botoks iki şekilde uygulanır; boyun ve yüz. Alternatif olarak aşırı terlemelerde koltuk altı, el ve ayak tabanlarına da uygulanabilmektedir. Yüzde, alın ve göz bölgesine, boyunda ise çene ve çene altına yapılan uygulamalarla düzgün bir boyun ve belirgin çene yapısı kazandırılabilir. Aşırı terleme şikayetinde 4-5 aylığına terlemeyi azaltmak mümkündür. Aynı zamanda el ve ayak tabanlarında oluşan aşırı terlemeyi de geçici olarak durdurulabilen bir yöntemdir.
 • Botoksun etki süresi 5-6 aydır. Bu nedenle 6. ay tekrarlanması gereklidir. Tekrarlayan enjeksiyonlarda kas uzun süreli kullanılmamaya bağlı zayıflayacağından hem kırışıklık yapma gücü azalacak hem de ilacın yeniden yapılması için gereken süre uzayacaktır. Ayrıca etkili olduğu süre içinde kas çalışmadığı için, kasa bağlı kırışıklık etkisi olmayacak ve deri yaşlanması önemli ölçüde yavaşlayacaktır.

 

 

 

Botoks kırışıklıkların dolması ve açılmasını sağlar

Hijyenik şartlar önem taşımakla birlikte botoks da kullanılan ilacın hangi şartlarda ve nerede üretildiğine dikkat edilmelidir. Botoks, 2-3 gün içerisinde etkisini gösterir. Fakat asıl etki 15 günden sonra belli olur. Hastalar 15 gün sonra kontrol amaçlı çağırılır ve gerekliyse minik dozlarda rötuş yapılabilir. Botoks uygulamasında tek seans yeterlidir. Botoks uygulaması ne kadar artarsa etki süresi de o kadar uzamaktadır. – Botoks Merkezi

 

Bilinmesi Gerekenler

Botoks / Botox Kullanım Alanları
 • Koltuk altı, El, ayak terlemelerinde,
 • Ciltteki ince kırışıklıkların, Göz çevresi (kaz ayakları) kırışıklıklarının giderilmesinde, Kaş arası ve alın çizgilerinin giderilmesinde,
 • Dudak üstü ve çevresi kırışıklıklarının, Boyun ve dekolte kırışıklıklarının giderilmesinde,
 • Kaş ve burun ucu kaldırmada,
 • Migren tedavilerinde
 • Botoks için Yüzüm Uygun Mu?
  Gözaltı torbalarınız varsa Botoks miktarı az konmalıdır. Gözaltı torbası şiddetlenebilir. Amaç kırışıklığı yok etmek değil azaltmaktır. Yüzünüz aşırı sarkmışsa tek başına Botoks ‘la netice alamazsınız. Elmacık kemikleriniz çok çıkıksa doğal görüntü elde etmek için Botoks göz çevresine az konmalıdır. Aksi taktirde yanaklarınızı daha belirgin olabilir. Gözünüzün altı kırışıksa Botoks çok etkili olmayabilir. Dolgu ve cilt yenileme yöntemleri daha etkili olabilir.
  Botoks (Botox) Uygulaması Öncesi Uyarılar

 • Aspirin veya aspirin içeren ilaçlar alınmamalıdır.
 • Uygulama öncesi bir hafta süre ile alkol alınmamalıdır.
 • Non-steroidal anti-enflamatuar ilaçları uygulamadan 10 gün önce kesiniz. Bu ilaçlar kanama olasılığını ve/veya morarmayı arttırabilir.
 • Botoks (Botox) Uygulaması Sonrası Uyarılar

 • Tedavi sonrasında 1 – 2 saat süreyle dik pozisyonda kalınız,
 • 24 saat süreyle zorlayıcı egzersiz hareketlerinden uzak durunuz,
 • Tedavi sonrasında 1 hafta süreyle uygulama alanlarına baskı, masaj yapmayınız ve enjeksiyon bölgesi kaslarını çalıştırınız.
 • Botoks nasıl etki eder?
  Botoks; uygulandığı bölgedeki kasların sinirler tarafından uyarılmasını engelleyerek geçici bir felce neden olur. Uygulandığı alanın 1-2 cm çevresindeki bölgede kaslar çalışamaz, mimik aktiviteleri sırasında üzerindeki ciltte çekintiler yaparak kırışıklıklar oluşturamaz.
  Botoks (Botox) Her Kişiye Uygulanabilir mi?
 • Nöromüsküler rahatsızlıkları veya kanama problemleri olan kişilerde,
 • Tedavi yapılması istenilen bölgede deri hastalıkları olan kişilerde,
 • Hamile veya emziren kadınlarda uygulama yapılamamaktadır.
 • Bazı ilaçların kullanımında( aminoglikozid v.s)
 • Botoks Hakkında

  El-Ayak Terlemesinde Botoks

  Özellikle el içi ve ayak tabanı terlemesine karşı botoks uygulamaları oldukça pratiktir. Bu yöntem, ter bezlerini çalıştıran sinirlerin faaliyetlerini azaltarak terlemeyi bir kaç kat azaltır.

  Koltuk Altı Botoks

  Koltuk altında gerçekten terleyen bölgelere bazı testler yapılır. Ardından terleyen bölgelere botoks uygulanır. Son derece ince uçlu iğneler aracılığıyla problemli olan bölge içine botoks enjekte edilir.

  Botoksla Migren Tedavisi

  Bugüne kadar yaygın olarak estetik amaçlı olarak kullanılan botoksun, migren ağrıları üzerinde de önemli bir etkiye sahip olduğu kanıtlandı. 2010 yılında Amerika’da FDA, 2011 yılından da Türkiye’de sağlık bakanlığı onayı alan botoks, migren hastalarının hayatına girdi.

  ankara botox

   

  Botoks

  Botox; Clostridium botulinum isimli bir bakteriden elde edilmektedir. Yılan zehiri değildir. Botox enjekte edilebilen bir İLAÇTIR. Bu ilaç 20 yılı aşkın bir süredir kas kasılmalarına karşı rahatlatma sağlamak amacıyla tıbbi olarak kullanılmaktadır. GÖRÜNTÜLE

  Burun Çizgilerine Botoks

  Burun çizgileri özellikle gülme sırasında ortaya çıkan burnun kemiğinin iki yanında göz içinden burun ucuna doğru uzanan çizgilerdir. Buralara yapılacak botoks uygulaması ile burun çizgileri düzeltilebilen bir problemdir.

  GÖRÜNTÜLE
  Alın Çizgilerine Botoks
  Alın bölgesindeki yatay kırışıklıklar alın botoksu uygulamasıyla düzelmektedir. Alındaki kırışıklıklar; altında bulunan kasın hareketiyle meydana gelir ve yapılacak botoks enjeksiyonu sayesinde bu kasın aktivitesi azaltılır veya durdurulur.

  GÖRÜNTÜLE
  Dudaklara Botoks

  Dudak üstündeki sigara çizgilerine etki eden bir botoks uygulamasıdır. Dudak botoksu dudağa hacim kazandırmaz, dudağı şişirmez. Sadece kırışıklıkları düzeltir. Üst dudağa botox uygulamasıyla; dikey ince çizgiler ile alt dudak köşelerindeki aşağıya dönük oluklar azaltabilir.

  GÖRÜNTÜLE
  Göz Çevresine Botoks
  Yaşımızı belli eden, kritik bir bölge olan göz çevresindeki cildimiz, yüzümüzün diğer bölgelerine göre daha ince, hassas ve nemsizdir. Göz Çevresi Botoksu, Kaz Ayakları Botoksu olarakta bilinir. Göz Çevresinde oluşan kırışıklıklar, göz çevresi botoksu ile düzeltilebilir.

  GÖRÜNTÜLE
  Çeneye Botoks

  Çene ucunun kırışıklıklarında çene botoksu uygulanır. Aynı zamanda alt dudak köşelerini aşağı çeken kasları bloke ederek dudak köşeleri de yukarı alınabilir. Alt çene ucunun kırıştırılması ile oluşan kırışıklıkların giderilmesinde botox oldukça etkili bir yöntemdir.

  GÖRÜNTÜLE