ankara cilt bakımı

Cildinizi Kışa Hazırlayın!

Yazın güneş ışınları, deniz cildimizi oldukça derinden etkilemektedir. Cildimizin en üst tabakası keratin tabaka dediğimiz ölü deri yaz aylarında kalınlaşır. Bu durum soluk bir cilt ile karşı karşıya kalmamıza neden olur.

Yaz aylarında en sık rastladığımız sorunlardan birisi de güneş lekeleridir. Cilt lekeleri solaryum, genetik faktörler, bazı hormanal hastalıklar ve güneşe maruz kalmak gibi farklı nedenlere bağlı olarak oluşabilmektedir. Cildinizde daha önceden oluşmuş lekeleriniz var ise 50 spf güneş koruyucuyu cildinize sürmeden güneş ışınına çıkmayın. Sürmeden çıktığınız takdirde ise açık renk olan lekeleriniz koyulaşmaya başlar ve bu oluşan lekelerin tedavisini yaz ayında yapmamız mümkün değildir. Eğer leke tedavisini yaz aylarında uygulayacak olursak lekenin rengi açılır siz ne kadar yüksek faktörlü koruyucularda kullansanız güneş ışınları renk pigmentini algılayıp ciltte daha da kalıcı hasarlara yol açar.

Sizin ise burada tek yapmanız gereken cildinizi düzenli olarak temizleyip nemlendiriciyle beslemek olacaktır. Unutmayın ki temizleyicilerde cildin sadece üst yüzeyini arındırır. Bu yüzden kışa girerken ölü derimizden kurtulmak için uzman bir kişi tarafından yardım alarak derinlemesine cilt bakımı yaptırmanızı öneriyoruz. Böylelikle cilt daha sağlıklı ve parlak görünecektir.

Author Info

Botoks Merkezi

No Comments

Post a Comment