Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Slide background
Botoks
Slide background

Mezoterapi

Slide background

Dermaroller

Slide background

PRP

 

Botoks ve Dolgu Doğru Uygulandığında Etkili Bir Yöntemdir!

Son yıllarda estetik ve güzellik uygulamalarında doğal dokunuşlar ön plana çıktı. Estetik olduğu anlaşılmayan ameliyatsız yöntemler giderek daha fazla kullanılmaya başlanırken dolgu ve botoks cerrahinin yerini önemli ölçüde aldı. – Botoks Merkezi

 

ankara dolgu botoks

Hedeflenen Doğal Güzellik İçin Çeşitli Yöntemler

  Dolgu ve botoks, doğru uygulandığı takdirde hedeflenen doğal güzelliği elde etmek için kullanılan etkili bir yöntemdir. Artık kadınlar yoğun iş hayatı koşuşturmacası içerisinde estetik ameliyatlara zaman ayıramamakta, daha basit ama cerrahiye yakın sonuçlar veren uygulamalar peşinde koşmaktadır. Enjeksiyon şeklinde çok kısa sürede uygulanan, herhangi bir iyileşme dönemine ihtiyaç duyulmadan günlük sosyal yaşantıya hemen dönmeye imkan veren dolgu ve botoks uygulamaları uzun yıllardır güvenle kullanılmakta ve yeni uygulama teknikleri sayesinde çok daha iyi ve doğal sonuçlar alınabilmektedir.

  “Herkesin Kırışma Şekli Farklıdır!”

  Dolgu ve botoksun ne olduğu tam olarak bilinmediğinden zaman zaman birbirleriyle karıştırılmaktadır. Her iki yöntem; hem içerik, hem etki mekanizmaları, hem de yüzdeki kullanım amaçları bakımından birbirlerinden tamamen farklıdır. Botoks yüzdeki mimik kaslarını geçici olarak zayıflatır, bu sayede ince mimik çizgilerinin yumuşamasına ve kırışıklıkların azalmasına neden olur. Botoks uygulamaları hastaya özgü yapılır. Herkesin mimik alışkanlıkları, mimik kaslarının kuvveti birbirinden farklıdır. Bu nedenle de herkesin kırışma şekli farklı farklıdır. Hastaya göre belirlenen tedavi planıyla; çizgilerde azalma ve yumuşama sağlanırken doğal yüz görünümünün de korunması hedeflenir. Botoksun, yaklaşık 4-6 ay içerisinde etkisi azalarak kaybolur ve bu dönem sonunda uygulama tekrarlanır. Dolgular ise daha çok yüzde, hacim kaybı olan bölgelerde tercih edilir. Çok farklı maddelerden üretilen dolgu maddeleri mevcuttur. Bunlar içerisinde bugün en güvenli olduğu bilinen ve normal dokuya benzerliğiyle en doğal sonucu veren hyaluronik asit içeren dolgulardır. Aslında insan vücudunda da bulunan hyaluronik asitin labaratuvar ortamında yüksek teknolojiyle üretilmesi sonucu elde edilen dolgular, enjektör içerisinde uygulamaya hazır halde kullanıma sunulmaktadır. Normal insan dokusuna en uyumlu olan, en az reaksiyon ve allerjik etkilere sebep olan hyaluronik asit dolgular, uygulandığı bölgede 12-18 ay kadar kalarak etkilerini göstermektedir. Vücutta erimeyen ve kalıcı olan dolguların ise çok fazla reaksiyona sebep olduğu vücudun bunları kabul etmeyerek tedavisi zor komplikasyonlara sebep olduğu görülmüştür. Bugün dünyada kalıcı dolgular tamamen terk edilmiştir.

   

Botoks ve Dolgunun Kullanım Alanları

  Mimik çizgileri yüzün daha çok üst yarısında oluştuğundan botoksun en çok uygulandığı yerler, kaş arası ve alındır. Ancak yüzde, bunlar dışında da uygulama alanları vardır.

  Dolgu uygulamalarından en çok faydalanılan bölgeler ise dudaklar, elmacık kemiklerinin üzeri, orta yüz bölgesi, göz altı oluğu, yanak-dudak kenarı arasındaki çizgiler, yanaklar, kaşlar ve çenedir .

   

  Bilinçli Hasta, Deneyimli Uygulayıcı ve Doğru Ürün

  Botoksun ve dolgunun etkileri ve uygulama alanları birbirinden farklı olmakla birlikte çoğu zaman birarada kullanılmaktadır. Yüzdeki yaşlanma etkileri bir bütün olarak düşünüldüğünde bu iki uygulama birbirini tamamlayıcıdır ve kombine olarak uygulandığında yüzün bütününü gençleştirirken yüzün estetik üniteleri arasında daha doğal ve yumuşak geçişler elde etmeye olanak verir.

  Dolgu ve botoks uygulamalarından en iyi sonucu alabilmek için, bilinçli hasta, deneyimli uygulayıcı ve doğru ürün üçgeninin tamamlanması gerekir.

ankarada dolgu botoks

ankara da botoks dolgu

Botoks Tedavileri!

Diş Gıcırdatmaya Botoks

Geceleri istem dışı dişlerinizi sıkıyor, gıcırdatıyor, buna bağlı dişlerde aşınma sorunu yaşıyor, soğuğa karşı hassasiyet ile karşılaşıyor ve ilerleyen süreçte dişlerinizi kaybetme riski mi taşıyorsunuz?

Botoks İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Botoks toplumumuzda en sık konuşulan ve bilinen yöntemdir. Yapılan her işlem Botoks işlemi olarak değerlendirilmekte ve kabul edilmektedir. Aslında pek çok uygulama doğru değerlendirilememektedir. İşte Botoks konusunda doğru bilinen yanlışlar, ya da yanlış bilinen doğrular.

Hangi Kırışıklıkta Dolgu, Hangisinde Botoks Uygulanmalı?

Estetik olduğu anlaşılmayan ameliyatsız yöntemler giderek daha fazla kullanılmaya başlanırken, dolgu ve botoks cerrahinin yerini önemli ölçüde aldı.