Slide background
Botoks
Slide background

Mezoterapi

Slide background

Dermaroller

Slide background

PRP

 

Bilinmesi Gerekenler

 

Mezolifting (Yüz Mezoterapisi) Nedir?

Cilt gençleştirme bir diğer ismiyle mezolifting yüz, boyun ve ellerdeki ince çizgilerin giderilmesi ve zamanla kaybolan elastikiyetini geri kazandırmak için cilt yüzeyine yararlı ilaçların karışımlarının enjekte edilmesidir. Mezoliftingin asıl amacı, kolajen üretiminin artmasını sağlayarak cildin gerginliğini arttırmak ve hücre yenilenmesini hızlandırmaktır. Kırışıklıkların azalmasıyla cilt daha genç ve güzel görünür. Yaşla birlikte ciltte meydana gelen sarkmaların da mezoliftingin düzenli uygulanmasıyla önüne geçilmiş olur. Mezolifting cilt altı dokudaki tahribatı onararak daha gergin görünmesini sağlar.

Yüz Mezoterapisi Neden Gereklidir?

Dıştan uyguladığınız kremler, daha çok cildinizin üst tabakasına etkilidir. Ancak, unutmayınız ki cildinizin asıl canlılığını ve destek görevini sağlayan, kozmetik görünüm açısından kilit görevi gören, altderidir. Bu temel tabakanın kalınlığı ve nemi, yaşla birlikte azalır. Dışarıdan uyguladığınız kremlerin derinin gözeneklerinden geçerek bu tabakaya ulaşması, anahtar deliğinden bir topu geçirmek kadar olanaksızdır. Bu yüzden asıl etkinin hedeflenen tabakada görülmesi pek olası değildir. Enjeksiyon yoluyla derinin alt tabakasına ulaşarak deriyi canlandırmak gereklidir.

Yüz Mezoterapisi Kaç Seans Sürer?

İlk 3 seans 1 hafta ara ile uygulanır. Sonuca göre belirli aralıklarla uygulamaya devam edilir. Ortalama 4-6 seans sonrası 3-6 ayda bir tekrarı yapılabilir.

Yüz Mezoterapisi Sonuçları Ne zaman Görülür?

Mezolifting sonuçları hemen 1 seanstan sonra ortaya çıkmaya başlar. Tedavi bittikten sonra cilt yenileme etkisi devam eder.

Yüz Mezoterapisi İçinde Hangi Maddeler Bulunur?

Medikal görüntüleme sistemi değerlendirmesi sonucu kişiye özel karışım kullanılır. İçerik; İdebenon, Hyaluronik asit, Bakır, DMAE (dimethylaminoethanol), Gingo globa, Hyaluronik asit, Lidocaine, Mağnezyum, Selenyum, Silica, Vitamin A, C, D, E, Vitamin B1, B2, B3, B5, B6, Çinko, Amino asitler, Nükleik asitler, Alfa lipoik asit, Glutatyon arasından hazırlanır.

Mezolifting

Cildinizdeki İzlerden Kurtulun!