Slide background
Botoks
Slide background

Mezoterapi

Slide background

Dermaroller

Slide background

PRP

 

Bilinmesi Gerekenler

 

PRP Nedir?

PRP (Platelet Rich Plasma-platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması) adı verilen biyolojik tedavi yönteminin kısa adıdır. Uygulama; kişiden alınan küçük miktardaki kanın, amaca yönelik üretilmiş steril bir tüpe konularak santrıfüj edilmesiyle başlar, işlem sonucunda kan bileşenlerine ayrılır. Tüpten elde edilen az miktardaki “platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma (PRP)”, yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilir.

PRP Tedavisi Hangi Durumlarda Kullanılır?
 • Cilt yenileme (15 gün içinde ciltteki matlık ve donukluğun düzelmesi.)
 • Cilt gençleştirme
 • Ton farklılıkları
 • Gözenek genişliği
 • Akne izleri
 • Göz çevresi ve göz altı dokunun sıkılaştırılması
 • Yara izleri
 • Saç dökülmeleri
 • Pratikte PRP Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Uygulamanın yapılacağı kişiden 8 cc kan alınır, santrifüj cihazında plateletleri ayrıştırılır. Ayrıştırılan plateletler kitteki özel tüpün içerisinde yoğunlaşıp birikir. Ortaya çıkan kendi serumunuz mikroiğnelerle, hasarlı cilt bölgelerine uygulanır.

  PRP Tedavisi Sonuçları Nelerdir?

  Uygulanan bölgede cilt parlak ve canlı görünür. Özellikle yüz bölgesindeki güneş ve yaşlılık lekelerinde farkedilir ton açılması, göz altı torbaları ve morluklarda düzelme olur. İnce çizgiler de açılma, uygulandığı bölgenin etrafındada canlılık oluşur.

  PRP Uygulama Sıklığı ve Seans Sayısı Nedir?

  2 haftada 1 olmak üzere 3-4 seans yeterli. Sonrasında ayda 1 uygulama ile devam edilebileceği gibi yaz ve kış girişlerinde 2 kür olarak da uygulanabilmekte.

  PRP Tedavisini Daha Çok Kimler Tercih Ediyor?

  Kendi kanınızdan yapılan bir uygulama olduğu için, doğal cilt gençleştirme ve yenileme tedavilerini isteyen hastalarımız daha çok tercih ediyor. Tiyatro sanatçılarının, haber spikerlerinin sıkça tercih ettikleri bir tedavidir.

  Yan Etkileri Var mıdır?

  Karışım hastanın kendi kanı ile hazırlandığı için kan yoluyla bulaşan bulaşıcı hastalıklara yakalanma yada alerji olma riski yoktur. Sadece işlem esnasında kızarıklık meydana gelebilmektedir ve bu kızarıklık birkaç saat sonra geçmektedir.

  PRP

  Daha Canlı, Sağlıklı ve Genç Bir Görünüm!