Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Slide background
Botoks
Slide background

Mezoterapi

Slide background

Dermaroller

Slide background

PRP

 

FİYATLAR

Botoks fiyatları iki ana parametreye bağlıdır. Kullanılan ilacın fiyatı ve doktorun sanatına biçtiği değer. – Botoks Merkezi
botoks fiyatları

“Güzelliğiniz Mutluluğunuzdur”

  Botoks (Botox) fiyatları markasına göre 100 veya 200 ünite Clostridium botulinum toxin type A içerir. Botoks toz halinde bir flakon içinde bulunmaktadır. Botoks içerern flakonlar derin dondurucular içinde saklanır. Botoks içeren flakon kullanılmak istenildiğinde içine serum karıştırılır. Serum katılan flakon en geç 24 saat içerisinde kullanılmalıdır. Sulandırılan botoks gün içerisinde kullanılmazsa steril olmayabilir. Eğer artan botoks var ise diğer hastaya uygulanmalı eğer uygulanacak kimse yoksa çöpe atılmalıdır.

  Bu nedenle Botoks (Botox) ücretleri bölgeye ve kliniğin botoks hasta sayısına göre değişebilir. Çok sayıda botoks yapan bir klinikte açılan tüm botoks kullanılabilir. Seyrek Botoks (Botox) işlemi yapılan yerde açılan Botoks (Botox) boşa gider ve maliyeti artar. Bu sebeple botoks fiyatları merkezler arası değişiklik gösterir.

 

  Botox fiyatlarının belirlenmesinde aşağıdaki faktörler önemli yer oynar;

 • Botox pahalı bir ilaçtır.
 • Doğru ve doğal uygulama için özel bir uzmanlık ve eğitim gerektirir.
 • Yanlış uygulamalar geçici de olsa sizi üzebilir ve sıkıntılı bir 4-6 ay geçirmenize neden olabilir.
 • Uygulanan klinik ve kliniğin yeri önemlidir.
 • Uygulayan doktor ve tecrübesi önemlidir.
 • Uygulanan bölgelere, kullanılan ilaç miktarına göre de botox fiyatlarında değişiklik olabilir.
 • “Biz iki kişiyiz ilacın yarısını bana yarısını arkadaşıma yaparsanız ücret düşer mi?” gibi sorularla daha ucuza botoks uygulaması yaptıramazsınız.Çünkü her kişinin problemi ve botoks ihtiyacı farklı olabilir.

  Bazı hastalara bir botoks şişesinin yarısından fazlası bile gerekebilmektedir. Kırışıklık tedavisinde kullanılan botox ile terleme tedavisinde kullanılan botox aynıdır ama farklı seviyelerde sulandırılırlar. O nedenle de ücretleri farklıdır.

Botoks Nerede Yaptırılmalı?

Uzman Kişilerce yapılmayan botoks sonrası ifadesiz surat, fazla kalkık kaş, gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

Alınan ya da uygulanan botoks’un uygun şartlarda üretildiğinden, kaliteli bir marka olduğundan emin olunmalıdır.

İnsan hayatının sahip olduğu en önemli değer olan sağlık için; sterilizasyon ve hijyen konusunda uluslararası standartlara uygun sağlık hizmeti sunan klinikler tercih edilmelidir.

Botoks Hakkında Ünlü Yorumları