Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Slide background
Botoks
Slide background

Mezoterapi

Slide background

Dermaroller

Slide background

PRP

 

 

botoks yaşlı

Botoks bir Yüz Germe Operasyonu Değildir

    Botoks uygulamalarından genellikle 2 hasta grubu memnun kalmaz. Bu hastaları şöyle sıralayalım;

    Yüzünde fazla kırışıklık olmayan, kaşları düşük olmayan, henüz tam anlamı ile Botox’un etkilerinin görülemeyeceği hastalar

    Bu hastalar genellikle yüzlerindeki kırışıklıklardan şikayetçi olarak değilde çevreden botoks yaptıranları görüp onlara özenerek doktora gelirler. Ama yüzlerinde kırışıklık ve kaşlarında düşüklük olmadığı için botoksun fazla bir etkisini göremezler. Bu hastalar daha sonra doktorlarına geri dönüp sonucun bekledikleri gibi olmadığından yakınırlar. Sorun; botoks yaptırdıktan sonra büyük bir değişim görülmemesidir. Unutmayınız botox mucize yaratmaz, yüzünüzde mimik kaslarına bağlı kırışıklık varsa bunu giderir, kaşlarınız düşükse kaşların kalkmasını sağlar.

    Yüzünde botoksun geçiremeyeceği kadar derin kırışıklıklar olan, aslında yüz germeye uygun olan hastalar

    Bu hastalar genellikle yüzlerindeki derin kırışıklıklardan şikayetçilerdir ama ameliyat olmakta istemiyorlardır. Akıllarına botox gelir ve doktora giderler. Genellikle doktor bu hastaları botoksa uygun olmadıklarını söyleyerek uyarır, ama hastanın ısrarları üzerine botoks uygulanır. Yaklaşık bir hafta sonra hasta, sonuçtan memnun olmadığını söyleyerek doktoruna geri döner. Böyle bir sonuca yol açmamak için lütfen doktorunuzu illaki botoks yapması için zorlamayınız. Botoks hiçbir zaman bir yüz germe ameliyatının yerini tutmaz. Hastada yüz germe gerektirecek kadar cilt kırışıklığı ve sarkması varsa, botox enjeksiyonu yapmak sadece hastanın mutsuz olmasına yol açar. Çünkü bu hastalarda sadece botoks ile tatmin edici bir sonuç alamazsınız. Yüz germe gerekiyorsa, yüz germe yapılmalıdır.

botoks yaşlı memnun

Doktorunuza başvurduğunuzda, botoksa uygun bir vaka olup olmadığınızın kararını doktorunuza bırakınız. Yüz germe gerektiren bir vaka iseniz, ya da henüz yüzünüzde botoks uygulaması yapmayı gerektirecek bir yaşlanma belirtisi yoksa, doktorunuz size botoks yaptırmanızı önermeyecektir. Bu durumda “Herkes yaptırıyor, neden bana yapılmıyor” demeyin. Doktorunuz yukarıdaki sebeplerden dolayı botoks yaptırmanızı önermeyebilir. – Botoks Merkezi

Merak Edilenler

Dermatoloji Dünyasına Göz Atın!