Slide background
Botoks
Slide background

Mezoterapi

Slide background

Dermaroller

Slide background

PRP

 

Botoks Uygulamasında Doğru Bilinen Yanlışlar!

Yüz ifadesini oluşturan mimik kasları cildimizi çekerek ve bırakarak zamanla artan mimik çizgilerini oluşturur. Oluşan bu mimik çizgileri ile mücadele de savunmasız değiliz. BOTOKS ile çeşitli tedaviler mümkün. – Botoks Merkezi

 

botox

“Botoks Yılan Zehiridir”

  Yanlış! Botoks, çok iyi bilinen bir bakteriden, kontrollü bir şekilde laboratuvar ortamında saflaştırılarak üretilen bir ilaçtır. Sadece kozmetik amaçlı değil, birçok hastalığın tedavisinde de yıllardır güvenle kullanılmaktadır.Tıbbi bir ilaç olduğu için sadece hekimler tarafından uygulanmalıdır.

   

  “Botoks Yapılan Kişilerin Yüzleri İfadesiz ve Maske Gibi Olur”

  Yanlış! Botoks uygun dozlarda ve doğru bölgelere yapıldığı takdirde böyle bir durumun ortaya çıkması mümkün değildir. Çünkü amaç, yüz kaslarını tamamen hareketsiz hale getirmek değil, ince mimik çizgilerde yumuşama sağlamaktır.

   

  Botoksa Erken Yaşta Başlamak Sakıncalıdır?

  Yanlış! Botoks özellikle hareketlerin tekrar edilmesi ile oluşan mimik çizgilerinin oluşmasını engellemek için kullanılmaktadır. Erken yaşta başlanmasının faydası vardır. Kasların kasılması ne kadar erken yumuşatılırsa o kadar az kırışıklık oluşmaktadır.

   

“Düzenli Botoks Yaptırılmayan Bölge İlk Halinden Daha Kötü Görünür”

  Yanlış! Kırışıklıklarından kurtulmak için botoks yaptıran bir hastanın cildi, ilacın etkisi geçtiğinde bir kez daha bu uygulamayı yaptırmadığı takdirde eskisinden daha kötü görünür” diye bir inanış vardır. Ancak bu yargı doğru değildir. Kişi botokslu görünümüne çok alıştığı ve eski durumunu hatırlamadığı için o bölge daha kötü oldu diye düşünür. Botoks uygulanan alan, uygulama yapılmayan dönemlerde daha iyi görünebilir ama asla daha kötü bir görünüm vermez.

   

  Botoks yaptırdığımda yüzümüzde şaşkın bir ifademi olacak? Bütün botoksluların yüzü aynı şekilde mi görülür?

  Bu bilgiler tamamen şehir efsanesi. Botoks uygun dozlarda ve uygun anatomik noktalara yapıldığında mimikleri tamamen kaybetmeden kişiye duygularını gösterecek kadar mimik bırakarak yani sadece kırışıkları önleyecek kadar hafif bir mimik kaybıyla botoks yapmak mümkün. Bu da sonuçta daha doğal, botoks yapıldığı bile belli olmayan botoks uygulamaları anlamına geliyor. Kısacası korkmaya gerek yok, tamamen ifadesiz olmak, şaşkın ifade ve herkesin birbirine benzemesi diye bir şey yok.

 

 

 

 

botox

botox

Botoksla Hayatınız Değişsin!

Diş Gıcırdatmaya Botoks

Geceleri istem dışı dişlerinizi sıkıyor, gıcırdatıyor, buna bağlı dişlerde aşınma sorunu yaşıyor, soğuğa karşı hassasiyet ile karşılaşıyor ve ilerleyen süreçte dişlerinizi kaybetme riski mi taşıyorsunuz?

Botoks İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Botoks toplumumuzda en sık konuşulan ve bilinen yöntemdir. Yapılan her işlem Botoks işlemi olarak değerlendirilmekte ve kabul edilmektedir. Aslında pek çok uygulama doğru değerlendirilememektedir. İşte Botoks konusunda doğru bilinen yanlışlar, ya da yanlış bilinen doğrular.

Hangi Kırışıklıkta Dolgu, Hangisinde Botoks Uygulanmalı?

Estetik olduğu anlaşılmayan ameliyatsız yöntemler giderek daha fazla kullanılmaya başlanırken, dolgu ve botoks cerrahinin yerini önemli ölçüde aldı.