Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
cilt çatlak tedavisi

Cilt Çatlaklarının Tedavisi

Cilt Çatlakları Nasıl Oluşur?

Cilt çatlakları daha çok kadınlarda ortaya çıkmaktadır. Kadınlarda yüksek seviyede olan bazı hormonlar nedeniyle çatlaklara daha sık rastlanılmaktadır. Cilt çatlakları, vücudun değişik bölgelerinde kilo artışı nedeniyle, derinin alt dokularında yoğun ve sürekli gerilme sonucu ortaya çıkmaktadırlar. Derinin gerilmesi derideki bazı hücrelerden kimyasal maddelerin ortaya çıkmasını tetiklemektedir. Bunun sonucu olarak alt derideki kollajen ve elastik lifler zarar görmektedir.

Cilt Çatlakları Nasıl Görülür?

Çatlaklar ilk oluştukları zaman mor – kırmızı renkli ve kaşıntılıdır. Zamanla cilt çatlağı beyazlaşır ve deriden çökük hale gelir. Çatlaklar en çok gebelik sonrası karın bölgesinde gözlenir. Basen ve bacaklar da sıklıkla görülen bölgelerdir.

Cilt Çatlaklarının Tedavisi Mümkün müdür?

Çatlak tedavisi bilindiği gibi zor bir tedavidir ve tek bir tedavi seçeneği yoktur. Mezoterapi, PRP ve dermaroller tedavi seçeneklerindendir. Son zamanlarda fraksiyonel karbondioksit lazer yüz güldürücü sonuçlar nedeni ile kozmetik dermatoloji pratiğine girmiştir. Eski veya yeni tüm çatlak tedavisinde kullanılabilir. Özellikle basen ve bacak çatlaklarında çok başarılıdır. Karın çatlakları için birden fazla seans gerekebilir. Çatlakların şiddetine ve cildin yapısına bağlı olarak seans sayısı değişir.

Author Info

Botoks Merkezi

No Comments

Post a Comment