Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Slide background
Botoks
Slide background

Mezoterapi

Slide background

Dermaroller

Slide background

PRP

 

Dolgu ile Botox Arasındaki Fark Nedir?

Dolgu ile Botox farklı sorunlar için kullanılırlar ve birbirlerini tamamlarlar. – Botoks Merkezi

dermal dolgu botox

Dolgu ile Botox’un Kullanım Alanları Farklıdır!

    Eskiden yaşlanmayı kabullenmek daha kolaydı, genç görünmek ise çok daha zordu. Öte yandan kırışıklıklardan kurtulmak için estetik ameliyat olmaktan başka bir çare yoktu ve bunu göze alabilenlerin sayısı fazla değildi. Son zamanlarda Botox ve Dolgular ile bu iş o kadar kolaylaştı ki, birçok insan için yararlanmamak anlamsız bir hale geldi. Düşünebiliyor musunuz, sadece 15-20 dakika içinde kaşlarınız ve göz kapaklarınız yukarı kalkıyor, gözleriniz açılıyor, dudaklarınız doluyor, yanaklarınız geriliyor, birçok çizgi anında yok oluyor.

    Yüzümüzdeki kırışıklıkların bir kısmı yüzümüzü şekilden şekle sokan mimiklerimizin eseridir. Başta sadece yorgun olduğunuzda fark edilen hafif çizgiler belirir, bunlar zamanla derinleşirler . Botox bu mimikleri kısıtlayarak hem görünümü düzeltir hem de çizgilerin derinleşmesini önler. Botox’un en etkili olduğu yerler, mimikler sonucunda oluşan hareketli çizgilerdir. Bunlar genellikle alında, kaşların arasında ve göz kenarlarında ortaya çıkar. Botox özellikle alın ve göz çevresindeki çizgilerde çok etkilidir. Botox nedeniyle mimikler kısıtlandıkça, hem alışkanlıklar değişir hem de kaslar dinlenerek toparlanırlar. Bunun sonucunda kırışıklıklar gerçekten azalır ve Botox ihtiyacı seyrekleşir.

 

    Dolgular ise zamanla kollajen kaybına bağlı olarak çöküntüye uğrayan, büzülen, cilt altındaki dokuları azalıp boşalan ve sarkan yerleri dolgunlaştırmak için kullanılır. En mükemmel sonuçları yanak ve dudaklarda verirler.

    Botoks özellikle dolgularla çok karıştırılıyor. İkisi de enjeksiyonla uygulanıyor ve ikisi de kırışıklıkları azaltıyor. Ancak ayrıntılara inecek olursak, botoks ile dolgu arasında pek çok fark bulunuyor. Dolgu ve botoks farklı sonuçlar için kullanılır ve birbirlerini tamamlar. İkisini karşılaştırmak gerekirse; gülme çizgileri denilen, burun kenarından dudağa uzanan çizgilerde, yanakları dolgunlaştırmada ve elmacık kemiklerini belirginleştirmede botoks işe yaramaz. Ufalan, aşağı sarkan dudakları güzelleştiremez, avurtları da dolgunlaştıramaz. Bu konularda en becerikli kozmetik, dolgudur.

dermal dolgu botox
 

Merak Edilenler

Dermatoloji Dünyasına Göz Atın!