Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Slide background
Botoks
Slide background

Mezoterapi

Slide background

Dermaroller

Slide background

PRP

 

Dermaroller Tedavisi

Cilt yenilemede yeni yöntem “Dermaroller” ile kök hücre ekstresi içeren ürünlerin cilt altına 200 kattan daha fazla geçmesi sağlanıyor. – Botoks Merkezi
zirkonyum diş

Dermaroller İle Yepyeni Bir Cilt

 • Dermaroller, Silindir şeklinde bir tamburun üzerine nizami bir şekilde dizilmiş 192 adet, özel olarak üretilmiş ve oldukça ince, çelikten yapılma iğnelerden oluşan bir medikal alettir. Dermaroller İğnelerinin simetrik dizilimi, hangi materyalden yapıldığı, silindirin üzerindeki deriye nüfuz eden kısmın derinlik miktarı, ve iğne sayısı son derece önemli kriterlerdir.
 • Dermaroller, klinik testleri yapılmış, uygun kriterler doğrultusunda hazırlanmış, CE belgesine sahip, 2000’li yılların başından beri yaygın bir şekilde kullanılan, en etkili ve ilk orijinal üründür.
 •  

  Kök Hücre Ekstresi İle Akne İzleri Yok Oluyor!

  Hücrelerin yapı taşı olan “kök hücre”lerden elde edilen kök hücre ekstresi , cilt altında yeni hücrelerin ve yapı taşlarının “yeniden oluşmasını” sağlayarak adeta cildi baştan yaratır. Normal cilt bakım ürünleri cilt altındaki bazı yapı taşlarının azalmasını önlemeye ya da onları yenilemeye çalışır, ancak bu ürünler cilt altına bile ulaşamadan etkisini yitirir. Dermaroller, kök hücre ekstrelerinin cilt altına kolayca ulaşmasını sağlayan, estetik sektöründe devrim yaratmış yeni bir teknolojidir.

  Dermaroller ile akne izleri üzerinde oldukça başarılı sonuçlar elde ediliyor ve geniş gözenekli cilt yapısının azaltılmasına yardımcı oluyor. Dermaroller cilt çatlaklarının görünümünü azaltıyor ve yanık izlerinde hareket kabiliyetinin arttırılmasında etkin rol oynuyor.

   

Dermaroller Vücudun Tamir Mekanizmasını Başlatır

  Dermaroller, deri üzerinde oldukça küçük kanallar açarak kök hücre ekstresinin cilt altına 200 kattan daha fazla geçmesini sağlıyor. Cilde uygulandığında silindirik tamburun üzerinde bulunan iğneler, cilt üzerinde mikro kanallar açıyor. Bu kanallar deri altına açılan bir tür geçitler gibi düşünülebilir. Dermaroller ile her bölgede ortalama olarak 6-10 kez yıldız şeklinde uygulama yapılıyor. Aynı bölgeden defalarca geçildiğinde 1 santimetre karede yaklaşık 250-300 adet mikrokanal açılıyor. Bu mikrokanalların açılması sırasında genellikle kanama söz konusu olmuyor. Mikrokanallar, yaklaşık 20 dakika içinde herhangi bir iz bırakmaksızın derinin kendi elastikiyeti ile kendiliğinden kapanıyor.
  Bir başka açıdan bakıldığında 20 dakika boyunca deri altına açık olan binlerce kapı elde ediliyor. Dermaterapi’nin bir başka faydası da dermarollerin kendi etkisinden kaynaklanıyor. Dermaroller’ın açmış olduğu mikrokanallar, deri tarafından yara gibi algılanıyor, ancak ortamda aslında yara olarak görülebilecek bir durum olmasa dahi deri kendi içinde bir tamir mekanizmasını başlatıyor. Bu mekanizmanın en önemli fonksiyonlarından biri deri içinde yine büyüme faktörlerinin salgılanması nedeni ile kollajen, hyalüronik asid, elastin fibriller gibi yapıların sentezlenmesi oluyor. Ortamda gerçek anlamda bir yara olmaması nedeni ile üretilen tüm bu maddeler, bize anti-aging etki sağlıyor. İnce çizgi ve kırışıklıkların azaldığı, yanık ve akne skarlarının hafiflediği görülüyor.

 

 

 

 

dermaroller

 

Dermaroller Ağrı Yapmaz

Ağrıya yol açmayan dermaroller, vücudun her bölgesinde; yüz boyun sırt hatta kafada bile uygulanabiliyor. Medikal kullanım için yüksek kaliteli çelik iğneler alerji yapmıyor ve maliyeti birçok tedaviye göre oldukça ucuz oluyor. – Botoks Merkezi

 

Dermaroller Tedavisi

Bilinmesi Gerekenler!

 

 

 

 

 

 

 

Cilt Yenilemede Dermaroller

Kullanım Alanları

 • Akne ve Sivilce İzi Tedavisi

 • Kellik ve Saç Kaybı Tedavisi

 • Göz Altı Morlukları ve Torbaları

 • Çatlak Tedavisi

 • Kırışıklık Tedavisi ( Antiaging)

 • Yara ve Yanık İzi Tedavisi

 • derma roller