Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Slide background
Botoks
Slide background

Mezoterapi

Slide background

Dermaroller

Slide background

PRP

 

Diş Gıcırdatmaya Botoks!

Gıcırdatma sonucunda şakak ve yanak bölgesinde kasların aşırı çalışmasından dolayı kas ve baş ağrısı yaşıyor, çene ekleminde çıtırtı ve kenetleme ile karşılaşıyorsanız, tıbbın birçok alanında kullanılan ‘Botoks’ ile bu sıkıntılara karşı tedavi yapılabilmektedir. – Botoks Merkezi
diş gıcırdatmaya botoks

Geceleri Çeneleri Sıkma, Dişleri Gıcırdatma (Bruksizm)

  Halk arasında diş gıcırdatma olarak bilinen ‘Bruksizm’; genellikle uyku esnasında oluşan güçlü çene hareketlerinin neden olduğu çeneleri sıkma, dişleri gıcırdatma hareketidir.

  Diş gıcırdatma alışkanlığı; psikolojik kökenli bir sorun olmakla birlikte, günlük stresler ve kontrol altına alınamayan diğer duyguların uykuda meydana gelen diş gıcırdatmaya neden olmasıdır.

  Tedavinin ihmal edilmesi halinde dişlerde ve çene eklemlerinde birtakım sorunlar ortaya çıkabilir. Dişlerin birbirleri ile sürtünmesi sonucunda diş yüzeylerinde aşınmalar meydana gelebilir, bu durum da özellikle ön dişlerde kısalmaya neden olabilir.

  Uzun süreli diş sıkma sonucunda dişlerde çatlak ve kırıklar oluşup, soğuğa karşı hassasiyet gelişebilir. Bu durumda ani diş sızlamaları başlar. Yıllar süren gıcırdatma sonucu dişler kemik desteğini kaybederek sallanmaya başlar. Özellikle şakak ve yanak bölgesindeki kasların aşırı çalışması bu bölgelerde kas ağrısına ve bu da zamanla baş ağrısına sebep olur. Çene eklemine aşırı yüklenme nedeni ile eklemde ağrı, çıtırtı ve kenetlenme olabilmektedir.

   

Çiğneme Kasına Botoks

  Tedavi ile dişlerde, çene ekleminde oluşabilecek kalıcı zararların önlenmesi ve ağrının ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. Diş hekimi tarafından uyku sırasında dişlerin birbirleri ile temasını engellemek amacıyla alt ve üst çene dişlerinin arasına ‘gece koruyucuları’ yerleştirilebiliyor. Ancak gece koruyucuları tek başına yeterli olmayabiliyor.

  Birçok alanda kullanılan ‘botoks’ diş gıcırdatmasında da yeni tedavi metotları arasında yer alıyor.

  Çok yüksek dozlarda kullanılmadığı sürece vücuda bir zararı olmayan besin toksini olarak tanımlanan botoks, kas dokusuna ya da başka bir dokuya zarar vermiyor. Sadece kasın kasılması için gereken sinyalin kasa ulaşmasını önlüyor. Kasların kasılmasına engel oluyor.

  Yeni geliştirilen bir uygulamayla çiğneme kasına botoks uygulanarak diş gıcırdatmasından kurtulmak mümkün oluyor. Yanak alt kısmında bulunan çiğneme kasına (masseter kası) belirli noktalardan yapılan botoks enjeksiyonu, kastaki stresi ve aşırı çiğneme kuvvetini ortadan kaldırıyor. Böylece kasta rahatlama sağlanıyor ve geceleri diş gıcırdatma, diş sıkma sorunu ortadan yok oluyor.

  ÇİĞNEME İLE HİÇBİR SORUN YAŞANMIYOR

  Çok güçlü olan masseter kasına yapılan doğru uygulamayla kasa herhangi bir zarar verilmediği gibi, çiğnemeyle ilgili hiçbir sorun da yaşanmıyor. Hasta günlük yaşamında bunun etkilerini hissetmiyor. Sadece istenmeyen kasılmalar, kontrol dışı sıkmalar ortadan kalkıyor.

  Uygulama 5-10 dakika içinde yapılıyor. Bazı kişilere birkaç hafta sonrasında ilave enjeksiyon gerekebiliyor. Hastanın durumuna bağlı olarak, 6-9 ay sonrasında botoksun etkisinin geçmesine bağlı olarak işlemin tekrarlanması gerekiyor.

diş gıcırdatma botoks

ankara diş gıcırdatma

Botoks Tedavileri!

Diş Gıcırdatmaya Botoks

Geceleri istem dışı dişlerinizi sıkıyor, gıcırdatıyor, buna bağlı dişlerde aşınma sorunu yaşıyor, soğuğa karşı hassasiyet ile karşılaşıyor ve ilerleyen süreçte dişlerinizi kaybetme riski mi taşıyorsunuz?

Botoks İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Botoks toplumumuzda en sık konuşulan ve bilinen yöntemdir. Yapılan her işlem Botoks işlemi olarak değerlendirilmekte ve kabul edilmektedir. Aslında pek çok uygulama doğru değerlendirilememektedir. İşte Botoks konusunda doğru bilinen yanlışlar, ya da yanlış bilinen doğrular.

Hangi Kırışıklıkta Dolgu, Hangisinde Botoks Uygulanmalı?

Estetik olduğu anlaşılmayan ameliyatsız yöntemler giderek daha fazla kullanılmaya başlanırken, dolgu ve botoks cerrahinin yerini önemli ölçüde aldı.