Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Slide background
Botoks
Slide background

Mezoterapi

Slide background

Dermaroller

Slide background

PRP

 

Botoks Sağlık Bakanlığınca Onaylımıdır?

Bugüne kadar yaygın olarak estetik amaçlı olarak kullanılan Botoks, migren ağrıları üzerinde de önemli bir etkiye sahip. – Botoks Merkezi

 

estetik güzellik

Estetik Amaçlı Kullanımdan, Kronik Ağrıların Tedavisine Kadar BOTOKS!

    Amerika Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından 2002 yılında kaşların arasındaki mimik kırışıklıklarının engellenmesi ve 2004’ten itibaren de kol altı aşırı terleme tedavisinde kullanımı onaylanan Botoks, ülkemizde Sağlık Bakanlığı tarafından 2011 yılından itibaren onaylı ilk ve tek nörotoksin kompleksidir.

    Botox – botulinum toksini- Clostridium Botulinum bakterisinden elde edilen bir protein olup, 80’ li yıllardan beri istenmeyen kas kasılmalarını düzeltme amacı ile Nörolojide kullanılmaya başlanmıştır. Dermatolojide estetik ve güzellik amaçlı kullanımı daha sonra başlamış olup; Sağlık Bakanlığı, Botoks’un Türkiye’deki kullanım ruhsatını kronik migreni olan yetişkinlerde baş ağrısının önleyici (proflaktik) tedavisini içerecek şekilde genişletmiştir.

 

Merak Edilenler

Dermatoloji Dünyasına Göz Atın!