Slide background
Botoks
Slide background

Mezoterapi

Slide background

Dermaroller

Slide background

PRP

 

Koltuk Altı Botoks

İş hayatında özellikle birebir ilişkiler kuran çalışanlar, koltuk altı terlemesi nedeniyle özgüvenlerini yitirerek, istedikleri performansı yakalamakta zorlanıyorlar. – Botoks Merkezi
koltuk altı botoks

Koltuk Altı Botoksu İle Terleme Sorununa Çözüm

Botoksun sadece güzelleşmek için değil, aynı zamanda aşırı terleme sorununa da çözüm olduğunu ve bu tekniğin, öğle tatilinde bile kolayca uygulanabildiğini unutmamak gerekir. Koltuk altında gerçekten terleyen bölgelere bazı testler yapılır. Ardından terleyen bölgelere botoks uygulanır. Son derece ince uçlu iğneler aracılığıyla problemli olan bölge içine botoks enjekte edilir. Bu sayede aşırı çalışan ter bezlerinin aktivitesini durdurarak terleme sorunu giderilir.

10 Dakikada Bitiyor, Etkisi 9 Ay Sürüyor

Koltuk altına yapılan botoks uygulaması yaklaşık 10 dakika sürüyor. Botoksun etkisi ise genellikle 9 ay devam ediyor ve terleme miktarı büyük oranda azalıyor.

Ağrılı Bir İşlem mi?

Deri içine yapılan bütün enjeksiyonlarda olduğu gibi botoksta da bir miktar ağrı olur, ancak bunu gidermek için lokal anestezik içeren kremler uygulanabilir. Botoksun bu bölgede neden olduğu ağrı, koltuk altına uygulanan ağda, epilasyon ya da laser epilasyon işlemleri ile kıyaslandığında çok daha düşüktür.  

   

Koltuk Altına Botoks Tehlikeli mi?

Eğer bu konuda deneyimli ve eğitimli, yani profesyonel birine bu uygulamayı yaptırıyorsanız, işlemin riskleri yok denecek kadar az. Çok nadir olarak uygulama bölgesinde hafif morarma ve kızarıklık olabilir. Koltuk altına botoks uygulamaları Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi’nden (FDA) onay almıştır ve güvenlidir. Ter bezlerine de herhangi bir kalıcı zarar verilmiyor. Sadece aşırı terleme olan ter bezlerine enjekte yapıldığı için terleme sorunu gideriliyor.

Terlemenin Önlenmesi Vücudu Olumsuz Etkiler mi?

Terlemenin esas amacı vücut ısısının düzenlenmesidir. Bu amaçla tüm vücut yüzeyi terler. Ancak koltuk altları ve kasıklarda yer alan ter bezleri ergenlik sonrası faaliyete geçen ve daha çok hormonal sebeplerle koku salgılayan bezlerdir. Bu kokular hayvanlarda karşı cinsi cezbetmek için kullanılır. Ancak insanlarda bu tür kokular çekici değil, itici olarak kabul ediliyor. Dolayısıyla bu ter bezlerinin çalışmaz hale getirilmesi vücudun ısı ayarını etkilemez ve herhangi bir sağlık sorununa neden olmaz.

 

koltukaltı botoks

 

 

 

İyileşme Kaç Günde Sağlanır?

İşlem klinik şartlarında gerçekleştirilir ve hasta hemen sonrasında işine ya da günlük yaşantısına dönebilir. Hasta işlemden birkaç saat sonra duş alabilir. – Botoks Merkezi

Botoks Hakkında

El-Ayak Terlemesinde Botoks

Özellikle el içi ve ayak tabanı terlemesine karşı botoks uygulamaları oldukça pratiktir. Bu yöntem, ter bezlerini çalıştıran sinirlerin faaliyetlerini azaltarak terlemeyi bir kaç kat azaltır.

Koltuk Altı Botoks

Koltuk altında gerçekten terleyen bölgelere bazı testler yapılır. Ardından terleyen bölgelere botoks uygulanır. Son derece ince uçlu iğneler aracılığıyla problemli olan bölge içine botoks enjekte edilir.

Botoksla Migren Tedavisi

Bugüne kadar yaygın olarak estetik amaçlı olarak kullanılan botoksun, migren ağrıları üzerinde de önemli bir etkiye sahip olduğu kanıtlandı. 2010 yılında Amerika’da FDA, 2011 yılından da Türkiye’de sağlık bakanlığı onayı alan botoks, migren hastalarının hayatına girdi.

koltuk altı botox

 

Botoks

Botox; Clostridium botulinum isimli bir bakteriden elde edilmektedir. Yılan zehiri değildir. Botox enjekte edilebilen bir İLAÇTIR. Bu ilaç 20 yılı aşkın bir süredir kas kasılmalarına karşı rahatlatma sağlamak amacıyla tıbbi olarak kullanılmaktadır. GÖRÜNTÜLE

Burun Çizgilerine Botoks

Burun çizgileri özellikle gülme sırasında ortaya çıkan burnun kemiğinin iki yanında göz içinden burun ucuna doğru uzanan çizgilerdir. Buralara yapılacak botoks uygulaması ile burun çizgileri düzeltilebilen bir problemdir.

GÖRÜNTÜLE
Alın Çizgilerine Botoks
Alın bölgesindeki yatay kırışıklıklar alın botoksu uygulamasıyla düzelmektedir. Alındaki kırışıklıklar; altında bulunan kasın hareketiyle meydana gelir ve yapılacak botoks enjeksiyonu sayesinde bu kasın aktivitesi azaltılır veya durdurulur.

GÖRÜNTÜLE
Dudaklara Botoks

Dudak üstündeki sigara çizgilerine etki eden bir botoks uygulamasıdır. Dudak botoksu dudağa hacim kazandırmaz, dudağı şişirmez. Sadece kırışıklıkları düzeltir. Üst dudağa botox uygulamasıyla; dikey ince çizgiler ile alt dudak köşelerindeki aşağıya dönük oluklar azaltabilir.

GÖRÜNTÜLE
Göz Çevresine Botoks
Yaşımızı belli eden, kritik bir bölge olan göz çevresindeki cildimiz, yüzümüzün diğer bölgelerine göre daha ince, hassas ve nemsizdir. Göz Çevresi Botoksu, Kaz Ayakları Botoksu olarakta bilinir. Göz Çevresinde oluşan kırışıklıklar, göz çevresi botoksu ile düzeltilebilir.

GÖRÜNTÜLE
Çeneye Botoks

Çene ucunun kırışıklıklarında çene botoksu uygulanır. Aynı zamanda alt dudak köşelerini aşağı çeken kasları bloke ederek dudak köşeleri de yukarı alınabilir. Alt çene ucunun kırıştırılması ile oluşan kırışıklıkların giderilmesinde botox oldukça etkili bir yöntemdir.

GÖRÜNTÜLE