Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Slide background
Botoks
Slide background

Mezoterapi

Slide background

Dermaroller

Slide background

PRP

 

Mezoterapi ve Mezolifting!

Mezoterapi ve mezolifting aslında benzer uygulamalardır. Özel enjeksiyon içerisindeki ürünlerle cildin orta tabakasına uygulanan gençleştirme işlemidir. – Botoks Merkezi

Mezoterapi ve Mezolifting Arasındaki Fark

Mezoterapi ve Mezolifting Arasındaki Fark!

    Mezolifting(Yüz Mezoterapisi) ile cilde canlılık ve parlaklık verilir. Elastin ve kollajen sentezi aktive olur. Cilt sıkılaşır, gerilir ve toparlanır. Cilt üzerine sürdüğümüz kozmetik kremler cilt bariyerini geçemediği için derin tabakalara geçemez; fakat Mezoterapide ise ilaçlar, istenilen hedef dokuya ulaşır.

    Yüz mezoterapisi (mezolifting) yüzün her bölgesine, boyun, dekolte ve el bölgesine uygulanır. Piyasadaki ürün çeşitliliğinden dolayı bazı ürünlerde 1 seans yeterli olurken bazı ürünlerde ise 3-4 seans gerekebilmektedir. Mezoterapide somondan elde edilen kollajen, hücre yenileyici, vitaminler, selenyum gibi cilde dolgunluk veren, nem oranını dengeleyen ürünler kullanılır.

Cilt Antiaging Vitaminlerle Beslenir!

    Mezoterapi aynı zamanda cildin ihtiyacı olan antiaging vitaminlerin, cilde mikro iğnelerle uygulanmasıdır. Bu vitaminler A, D, E gibi antioksidanlar, selenyum, ginko biluba, hyaluronic asittir. Yüz mezoterapisi; zaman içinde ciltte eksilen vitaminlerin yerine konulmasına bağlı, ciltte yenilenme, cildin nem ve elastikiyetinde artma sağlar. Cildin kollajen ve elastin sentezi aktive olur, cilt gerilir ve toparlanır. Uygulanan bu ilaçlar vasıtası ile kısa vadede parlaklık ve canlılık, orta ve uzun vadede ise cilt yapısının elastikiyeti ve gerginliği sağlanır. Ciltteki matlık ve ton farklılıkları zaman içinde azalır. Cilt üstüne sürülen kozmetikler cilt bariyerini geçerek derin tabakalara nüfuz edemez, tam tersine mezoterapi tekniğinde ise ilaçlar istenilen hedef dokuya ulaşır. Mezoterapi; nemlendirici ve güneş koruyucunun cilt altına daha çok nüfus etmesini sağlar, kullanılan ürünlerin aktivitelerini artırır.
mezoterapi mezolifting

Merak Edilenler

Dermatoloji Dünyasına Göz Atın!