Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Slide background
Botoks
Slide background

Mezoterapi

Slide background

Dermaroller

Slide background

PRP

 

Mezoterapi

Belirlenen soruna yönelik hazırlanan ilaç karışımının özel ince mezoterapi iğneleri ile cilde enjeksiyon yöntemi ile uygulanmasıdır. – Botoks Merkezi
mezoterapi

Mezoterapi ile Çeşitli Tedaviler!

    Ciltteki lekeler ile kırışıklık tedavileri, saç dökülmesi, selülit, zayıflama ve sıkılaşma tedavileri mezoterapi ile yapılabilmektedir. Özellikle derinin gençleştirilmesi, kırışıklıkların giderilmesi, bölgesel zayıflama, selülit ve çatlakların giderilmesinde neşter altına yatmak istemeyen kadınlarda Mezoterapi tedavisi yapılabilmektedir.

Orta Deri Tedavisi ‘MEZOTERAPİ’

    İlk kez 1952 yılında bulunan ve günümüze kadar geliştirilen Mezoterapi; Mezodermden gelişen deri orta katmanına özel olarak hazırlanan vitamin ve minerallerden oluşan ilaçların, çok ince uçlu iğnelerle enjekte edilmesiyle hedef bölge tedavisinin yapılmasıdır. Mezoterapi de ilaçların küçük miktarlarda deri altına verilmesiyle, deride kan dolaşımının artması ve derinin yapısal elemanlarının sıkılaşması amaçlanır. Elde edilen sonuçların çok uzun süreli kalıcılığı olmamakla birlikte, belirli aralıklarla tekrarlanması gerekir. Tedavi, hem enjekte edilen ilacın etkileriyle hem de iğnelerin yaptığı minimal travmalara karşı derinin kendisini korumak amaçlı bağışıklık sistemini harekete geçirmesiyle oluşur. İlk etapta o bölgede kan akışı ve dolaşım hızlanır, doku beslenmesi artar.

 

 

Mezoterapi’de Somon DNA’sı

    Cilt mezoterapisinde amaç cildi beslemek, canlandırmak, parlaklık sağlamak, sıkılaştırmak, ince kırışıklıkları gidermektir. Bu etkileri sağlamak için, bir çok vitamin, mineral ve amino asit karışımları, dolgu maddesi olan hyaluronik asit içerikli ürünler, Somon DNA’sı gibi özel etkili mezoterapi ürünleri kullanılır. Bu yöntem rahatlıkla yüz, boyun, dekolte ve ellere uygulanmakta ve kişiyi tatmin edecek başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Genel olarak 3 hafta aralıklarla 3-4 seans yeterli olmaktadır.

Neden Mezoterapi?

    Ağız yoluyla ya da kas veya damar içine yapılan enjeksiyonlar yoluyla alınan ilaçların aldığınız miktarlarının tümü her zaman ilgili hedef bölgeye kadar ulaşamamaktadır. Çünkü ilaçların emilimi sırasında bir kısmı emilemeden parçalanarak atılmaktadır. Bu yüzden alınan ilacın etkisi sınırlı kalmaktadır. Ayrıca sistemik yolla alınan ilaçlar kan yoluyla tüm vücuda yayılabildiği için diğer organ ya da dokularımızı da etkileyecektir ve istenmeyen yan etkiler oluşabilecektir. Mezoterapide ise küçük miktarlarda yapılan mikroenjeksiyonlarla ilaçlar direkt olarak problemli bölgeye verilir. Sistemik bir yan etkiye neden olmaksızın problem çözülür. Bu yolla tedaviden maksimum fayda elde edilir.

mezoterapi

 

 

 

Mezoterapiyle Gençleşin!

Cildin mat rengini gidermek için uygulanan vitamin uygulamaları mezoterapi şeklinde yapılır. Mezoterapi cilde parlaklık ve canlı bir görünüm verir. Mezoterapi uygulamaları da her mevsimde yapılabilir. – Botoks Merkezi

 

Daha Sağlıklı ve Canlı Görünüm

Mezoterapi Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

 

 

 

 

 

 

 

Mezolifting (Yüz Mezoterapisi)

Cilt gençleştirme bir diğer ismiyle mezolifting yüz, boyun ve ellerdeki ince çizgilerin giderilmesi ve zamanla kaybolan elastikiyetini geri kazandırmak için cilt yüzeyine yararlı ilaçların karışımlarının enjekte edilmesidir. GÖRÜNTÜLE

mezoterapi