Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Slide background
Botoks
Slide background

Mezoterapi

Slide background

Dermaroller

Slide background

PRP

 

PRP

PRP (platelet rich plazma) yani trombosit hücreleri, kanın pıhtılaşmasını sağlayan, vücuttaki hasarlı damarları ve diğer dokuları onaran, büyüme faktörleri içeren bir tedavi yöntemidir. Bu uygulama hastadan alınan bir miktar kanın özel bir tüple santrfüj işlemine tabi tutularak, bileşenlerine ayrıştırılmasıyla elde edilir. Ve yine aynı kişinin istenilen bölgesine enjeksiyon yoluyla geri verilir. PRP ayrıca vücutta enjekte edildiği bölgelerde kök hücreleri uyararak, aktif hale getirir ve dokuların yenilenmesine de yardımcı olur. – Botoks Merkezi
pro

PRP Yaralanmış Dokuları Tamir Eder

  • PRP uygulamasının başlıca alanları yüz, boyun, eller, yara izleri ve saçlı deridir. Cilde yapılan PRP uygulaması; damar duvarını oluşturan hücreleri, cildin elastikiyetini, diri ve canlı görünmesini sağlayan hücreler de dahil olmak üzere bütün hücrelerin işlevini düzeltmektedir. PRP ayrıca yaralanmış dokuları tamir ederek, yara bölgesinde onarıcı ve tamir edici hücrelerin göç ederek çoğalmalarını sağlar. Böylelikle vücuttaki yaralanan bölge tamir edilmiş olur.

  • Güneş Işınları Yüzünden Yıpranmış Ciltlerde Kullanılır!

    PRP; güneş ışınları yüzünden yıpranan, sarkan ya da cansız ve soluk görünen her cilt tipine uygulanabilir. Güneşten aşırı etkilenmiş ve homojen olmayan cilt rengi sorununa çözüm getirdiği gibi, ciltteki savunmayı arttırarak kuruluğa, hasara veya cilt egzamasıyla ilgili sorunların tedavisinde de kullanılabilir.

    Cild Üzerine Krem Şeklinde de Uygulanabilir!

    PRP uygulaması, mezoterapi şeklinde deri içine ya da krem şeklinde cilt üzerine uygulanır. Buradaki amaç trombositlerin, diğer onarıcı hücreleri, özellikle de fibroblastları enjekte edilen bölgeye çekmek ve kollagen-elastin gibi cilde gençlik ve esneklik veren maddelerin yapımını hızlandırmaktır. Böylece ilerleyen yaşla azalan bu maddelerin yapımları da hızlandırılmış olur.

   

Hastanın Yaşı, Sigara Kullanımı, Beslenme ve Uyku Düzeni Etkili

    PRP uygulamasındaki etki hastanın yaşına, cildini güneşten koruma şekline, sigara kullanımına, strese, beslenme ve uyku düzenine göre değişir. PRP tedavisi ile ciltte harekete geçirilen hücreler, 2-3 hafta içerisinde ürettikleri kollajen ve elastik liflerin gerginleştirici etkilerini deriye yansıtır. Böylece ciltte nemlenme etkisi daha erken fark edilir.

Yaşlılık, Doğum Lekeleri ve Çilleri Azaltır

PRP uygulanan cilt sıkılaşır, gözenekler küçülür, ince kırışıklıklar kaybolur ve lekelerde azalmalar görülür. Cildin homojen, parlak ve pürüzsüz görünümünü yok eden gölge şeklinde olan lekelerde de etkilidir. Ancak koyulaşan yaşlılık lekelerinde, çillerde ve büyük doğumsal lekelerin tedavisinde PRP uygulaması bu lekeleri biraz azaltsa da tamamen yok edemeyebilir.

Herhangi Bir Zararı ve Yan Etkisi Yok

PRP, 15 gün arayla 3-4 seans uygulanır. Kişinin cilt yapısı ve maruz kaldığı dış etkenlere bağlı olarak 6-12 ay sonra işlem tekrarlanır. Bu tedavi hastanın kendi hücresinin tekrar kendisine verilmesiyle uygulandığı için herhangi bir zararı ve yan etkisi yoktur. Ve yüzde oluşturduğu etki hemen dikkat çekecek boyuttadır. İnce çizgilerde azalma, ciltte parlaklık, koyu lekelerin azalması, gözaltı morluklarında azalma, ilk dikkat çeken özelliklerdir.

 

prp

 

Cildinize İkinci Baharını Yaşatın!

PRP Hakkında Bilinmesi Gerekenler!