Slide background
Botoks
Slide background

Mezoterapi

Slide background

Dermaroller

Slide background

PRP

 

El-Ayak Terlemesinde Botoks Tedavisi

Aşırı terleme (hiperhidrozis) etkilenen bireyler için sosyal bir fobi haline gelebilir. Terleme, vücudun su, tuz ve ısı dengesini sağlayan, sağlıklı insanlarda olması gereken ve kişinin kontrolünde olmayan fizyolojik bir metabolizma olayıdır. Genellikle koltuk altlarında, el ve ayakta aşırı terleme ile kendini gösterir. – Botoks Merkezi
terleme botoks

Aşırı Terlemekten Kurtulmak İçin Botoks

    Aşırı terleyen alanlar çoğu zaman kişinin yaşam kalitesini etkileyecek boyutlarda olabilir. Aşırı terleme alanlarından biri olan eller, hastaların el sıkışmasını ve hatta yazı yazmasını engelleyecek derecede olabilir. Ayaklardaki aşırı terlemeler istenmeyen kokuya ve yine önemli bir sağlık problemi olan ayak ve ayak tırnaklarında mantar gelişimine zemin hazırlar.Aşırı terlemenin nedenleri

    
 
Terleme insanlarda doğal olarak gözlenen bir olaydır ve terin salgılanması sinir sisteminin sempatik bölümünün çalışması ile ilgilidir. Terleme cildi nemlendirerek vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar ve vücut ısısını sabitler. Ancak yaşanan bu doğal süreç, terlemenin artmasıyla beraber bazı kişilerde sıkıntılara neden olabilir. Bu durumun nedeni tam olarak bilinmemektedir ve genetik olduğu kabul edilmektedir. Sempatik sinir sistemi özellikle stresli durumlarda aşırı çalışmaktadır. Tiroid bezinin aşırı çalışması, şişmanlık, menopoz, böbrek üstü bezinden kaynaklanan bazı hastalıklar da aşırı terlemeye yol açabilir. Aşırı terlemede yan etkisi az olan etkili bir tedavi yöntemi botoks enjeksiyonudur. Botoks ilacı, ter bezlerine gelen sinir uçlarını bloke ederek ter bezlerinin uyarılmasını engeller. Lokal olarak ve kısa süren bir uygulama ile yapılır.
 

Botoks ile terleme tedavisi

 

    
 Özellikle el içi ve ayak tabanı terlemesine karşı botoks uygulamaları oldukça pratiktir. Bu yöntem, ter bezlerini çalıştıran sinirlerin faaliyetlerini azaltarak terlemeyi bir kaç kat azaltır. İşlem öncesi hastanın şikâyeti olan alanlara iyot-nişasta testi yapılarak aşırı terlemeye neden olan aktif alanlar belirlenir. Problemli bölge içine botoks ilacı yaklaşık 2 mm. derinliğe ince uçlu iğnelerle enjekte edilir. El ve ayak tabanı uygulaması ağrılı olduğundan genellikle lokal anestezik maddelerle kullanılması acıyı azaltır. Eller için yaklaşık 15-20 dakika, ayaklar için yaklaşık 30 dakika süren bir uygulamadır. Uygulamanın hemen ardından günlük yaşama rahatlıkla dönülebilir. Botoks uygulaması, uygulama bölgesinde terlemeyi geçici ve belirgin bir şekilde azaltarak etkisini gösterir. Botoksla yapılan işlemin etkisi 6 ay kadar sürer. Kişinin isteğine bağlı olarak yaz mevsimi gibi terlemenin yoğun yaşandığı dönemde uygulama tercih edilebildiği gibi tüm yıl etkinlik sağlaması için yılda 2-3 doz uygulama yapılabilir.

 

terleme botox

 

 

Botoks Ne Zaman Etki Etmeye Başlar?

Terleme tedavisi için kullanılan botoks 3-7 gün içinde etkisinin tamamen gösterir. Yani 3-7 gün içinde uygulama bölgesinde aşırı terleme durur. – Botoks Merkezi

 

el ayak botoks

Botoks Hakkında

El-Ayak Terlemesinde Botoks

Özellikle el içi ve ayak tabanı terlemesine karşı botoks uygulamaları oldukça pratiktir. Bu yöntem, ter bezlerini çalıştıran sinirlerin faaliyetlerini azaltarak terlemeyi bir kaç kat azaltır.

Koltuk Altı Botoks

Koltuk altında gerçekten terleyen bölgelere bazı testler yapılır. Ardından terleyen bölgelere botoks uygulanır. Son derece ince uçlu iğneler aracılığıyla problemli olan bölge içine botoks enjekte edilir.

Botoksla Migren Tedavisi

Bugüne kadar yaygın olarak estetik amaçlı olarak kullanılan botoksun, migren ağrıları üzerinde de önemli bir etkiye sahip olduğu kanıtlandı. 2010 yılında Amerika’da FDA, 2011 yılından da Türkiye’de sağlık bakanlığı onayı alan botoks, migren hastalarının hayatına girdi.

 

Botoks

Botox; Clostridium botulinum isimli bir bakteriden elde edilmektedir. Yılan zehiri değildir. Botox enjekte edilebilen bir İLAÇTIR. Bu ilaç 20 yılı aşkın bir süredir kas kasılmalarına karşı rahatlatma sağlamak amacıyla tıbbi olarak kullanılmaktadır. GÖRÜNTÜLE

Burun Çizgilerine Botoks

Burun çizgileri özellikle gülme sırasında ortaya çıkan burnun kemiğinin iki yanında göz içinden burun ucuna doğru uzanan çizgilerdir. Buralara yapılacak botoks uygulaması ile burun çizgileri düzeltilebilen bir problemdir.

GÖRÜNTÜLE
Alın Çizgilerine Botoks
Alın bölgesindeki yatay kırışıklıklar alın botoksu uygulamasıyla düzelmektedir. Alındaki kırışıklıklar; altında bulunan kasın hareketiyle meydana gelir ve yapılacak botoks enjeksiyonu sayesinde bu kasın aktivitesi azaltılır veya durdurulur.

GÖRÜNTÜLE
Dudaklara Botoks

Dudak üstündeki sigara çizgilerine etki eden bir botoks uygulamasıdır. Dudak botoksu dudağa hacim kazandırmaz, dudağı şişirmez. Sadece kırışıklıkları düzeltir. Üst dudağa botox uygulamasıyla; dikey ince çizgiler ile alt dudak köşelerindeki aşağıya dönük oluklar azaltabilir.

GÖRÜNTÜLE
Göz Çevresine Botoks
Yaşımızı belli eden, kritik bir bölge olan göz çevresindeki cildimiz, yüzümüzün diğer bölgelerine göre daha ince, hassas ve nemsizdir. Göz Çevresi Botoksu, Kaz Ayakları Botoksu olarakta bilinir. Göz Çevresinde oluşan kırışıklıklar, göz çevresi botoksu ile düzeltilebilir.

GÖRÜNTÜLE
Çeneye Botoks

Çene ucunun kırışıklıklarında çene botoksu uygulanır. Aynı zamanda alt dudak köşelerini aşağı çeken kasları bloke ederek dudak köşeleri de yukarı alınabilir. Alt çene ucunun kırıştırılması ile oluşan kırışıklıkların giderilmesinde botox oldukça etkili bir yöntemdir.

GÖRÜNTÜLE